2017 YILI AFŞİN İLÇESİ İSTİKLAL MARŞI’ NIN KABUL EDİLDİĞİ GÜNÜ VE
MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI
 
            12 Mart İstiklal Marşı’ nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de minnet ve şükran duygularıyla 13 Mart 2017 Pazartesi günü kutlanacak ve anılacaktır. Bu münasebetle günün başlangıç ve bitiş saatleri arasında askeri birlik, karargâh ve kurumlar bayraklarla donatılacaktır. İlçemizde yapılacak olan İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı aşağıya çıkarılmıştır.
 
            A-ANMA PROGRAMI:
            1-13 Mart 2017 Pazartesi günü saat 10:30’da Afşin İmam Hatip Ortaokulu  Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Afşin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Afşin İmam Hatip Ortaokulu  tarafından hazırlanan Anma Programı gerçekleştirilecektir.
            2-Anma programına tüm kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, dernekler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri ve idareciler katılacaklardır. Ayrıca Afşin Anadolu İmam Hatip Lisesinden ve Afşin İmam Hatip Ortaokulundan yeterli sayıda öğrenci katılacaktır.
 
            B-DİĞER ETKİNLİKLER:
            1-Bütün Okullarımızda hafta boyunca derslerde, Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve 12 Mart İstiklal Marşının Kabul Edildiği gününün anlam ve önemi üzerinde durulacak, Aziz Şehitlerimiz geniş bir şekilde işlenecektir.
            2-12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla ilçe genelindeki okullarımızda resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecektir. İlkokullar resim, ortaokullar şiir, liseler ise kompozisyon dalında yarışmaya katılacaklardır. Dereceye giren öğrencilere ödülleri anma programında verilecektir.
            C-GÖREVLER:
            İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE:
            1-Anma törenine tüm okullarımızın idarecileri ile Afşin Anadolu İmam Hatip Lisesinden ve Afşin İmam Hatip Ortaokulundan yeterli sayıda öğrencinin katılımının sağlanması.
            2-Afşin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Afşin İmam Hatip Ortaokulu tarafından gerçekleştirilecek olan anma programı için her türlü tedbirin alınması.
            D-GÖREVLER:
            1-Bu program 04/05/2007 tarihli ve 5649 sayılı kanun ve 12 Mart İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine göre hazırlanmış olup görevlilere tebliğ, halkımıza davetiye niteliğindedir. Görevli kurum ve kuruluşlar anlaşılmayan hususları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine edeceklerdir.