AFŞİN İLÇESİ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
 
30 Ağustos 2017 Çarşamba günü, Zafer Bayramı kutlamaları aşağıdaki program kapsamında
         gerçekleştirilecektir.
 1. HAZIRLIK:
 
29 Ağustos Salı günü saat 17:30’ dan itibaren İlçemizdeki tüm kamu kurumları ile özel müesseseler binalarına Türk Bayrağı asacaklardır.
 1. ÇELENK SUNUM:
 
 • 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 08:30’ da Afşin Kaymakamlığı, Afşin Garnizon Komutanlığı ve Afşin Belediye Başkanlığına ait çelenkler Atatürk Anıtı önünde hazır bulundurulacaktır.
 • Saat 08:45’ te orta dereceli okulların bayrak flamaları ile okulları temsilen sorumlu yöneticileri eşliğinde, resmi kurumlar ve özel teşekküllerin idarecileri, kulüpler ve dernekler, Atatürk Anıtı önünde kendilerine ayrılmış yerlerini almış olacaklardır.
 • İlgili yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan çelenkler saat 09:00’ da sıraya uygun olarak ve kurum amirleri tarafından Atatürk Anıtına konulacaktır.
 • Çelenk sunumu akabinde saygı duruşu, İstiklal Marşımız ile Bayrağımız göndere çekilecektir.
 • Törene tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amirleri katılacaktır.
 
 1. ETKİNLİKLER:
 
 • Garnizon Komutanlığınca tespit edilecek bir rütbeli tarafından, günün anlam ve önemini ifade eden konuşma yapılacaktır.
 • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilecek bir öğrenci tarafından Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ ün “ Orduya Değişmeyen Mesajı” okunacaktır.
 • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilecek bir öğrenci tarafından günün anlam ve önemini belirten bir şiir okunacaktır.
 
 1. TEBRİKLERİN KABULÜ:
 
30 Ağustos 2017 Çarşamba günü 09:15’ ten itibaren Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamımız, tebrikleri kabul edecektir.
 
 
 1. DİĞER HUSUSLAR:
 
 • Belediye Başkanlığı’nca:
 1. 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü 08:00’ da tören alanına ses yayın cihazları yerleştirilecek, gerekli teçhizatın ( kürsü, bayrak, poster, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ses kayıt CD’ leri vb.) kurulması sağlanacak, tören alanındaki bayrakların kontrolü yapılacak ( yırtık ve eskimiş bayraklar kullanılmayacaktır ) ve bayrak direği bayrak çekimine hazır hale getirilecektir.
 • İlçe Jandarma Komutanlığı’nca:
 1. Bayrak direğine bayrak çekimi için ayrıca 3 (üç) personel daha görevlendirilecektir.
 
 
 
 • İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce:
 1. Bayram programı boyunca gerekli olan tüm emniyet ve trafik tedbirlerinin alınması sağlanacaktır.
 2. Çelenk konulması esnasında tertip ve düzen sağlanacaktır.
                 ç-    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce:
               
 1. Bayram günü saat 08:30’ da şiir okuyacak bir öğrencinin şiiriyle birlikte tören alanında hazır bulundurulması sağlanacaktır.
 2. Tören sunuculuğunu yapmak üzere  bir personel görevlendirilecektir.
 3. Bayram günü saat 09:00’ da İstiklal Marşımızın okunmasını sağlamak amacıyla görevlendirilen müzik öğretmeninin hazır bulundurulması sağlanacaktır.
 4. Törenin tertip ve düzeninden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Uğur ERKİN sorumludur.
 
 •   Akedaş İşletme Başmühendisliği’ nce:
 
30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 08:00 ile 10:30 arasında icra edilecek tören esnasında olası elektrik kesintisine karşı gerekli tüm tedbirler alınacak ve ses düzeninin kurulması çalışmaları esnasında Belediye Başkanlığınca görevlendirilecek personele teknik destek sağlanacaktır.
 
 1. MÜTEFERRİK HUSUSLAR:
 
 • Bu program; kamu görevlileri için emir ve halkımız için davetiye niteliğindedir.
 • Görevlendirilen Kamu Kurum ve Kuruluşları sorumluları, tören programı ile ilgili olarak anlaşılmayan hususlar hakkında Afşin Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü ile iletişim halinde bulunacaklardır.